Hírek, események

Szent Szaniszló (Szczepanów, 1030. július 26. – Krakkó, 1079. április 11.) lengyel püspök és vértanú, Lengyelország védőszentje.

Versösszeállítás Anyákról, Istenről, Hazáról

A Nagyhét és Húsvét ünnepének liturgikus rendje.

Az Oltáriszentség és a Szentsír őrzés beosztása.

Szeretettel várunk előimádkozókat és felolvasókat a városi keresztútra!

Jeruzsálemi Szent Cirill hitvalló, Jeruzsálem püspöke 351-től haláláig. 1893-ban XIII. Leó pápa az egyháztanítók sorába emelte.

Március 22-én, pénteken nagyböjti lelkigyakorlat lesz, délután 5-től gyónási lehetőséggel, a keresztutat fél 6-kor a bérmálkozók vezetik.

Római Szent Franciska (Róma, 1384. – Róma, 1440. március 9.) itáliai misztikus, szerzetesnő.

Szent Perpétua és Felicitász ókeresztény vértanúk voltak, akiket a Septimus Severus-féle keresztényüldözés idején keresztény hitükért börtönbe vetettek és 203. március 7-én Karthágóban vértanúságot szenvedtek hitoktatójukkal és három hittársukkal együtt.

Szent Kázmér (1458. október 3. – 1484. március 4.) litván és lengyel királyi herceg, szent.

Mátyás apostol vagy Szent Mátyás az Apostolok cselekedetei szerint az áruló Júdás helyére választott apostol.

A kis-ázsiai Szmirna (a mai İzmir) keresztény püspöke a 2. században. Életéről kevés hiteles adat maradt fenn.

A katolikus hittan órán a bibliai történeteken keresztül, Jézus tanítása és a katolikus Egyház tanításai alapján a gyerekek - életkori sajátosságaiknak megfelelően - megismerkedhetnek Isten szeretetével, Istennel élő kapcsolatot alakíthatnak ki, aki biztos támasz az életükben.

Ő volt az egyház első vezetője, így Róma későbbi püspökei, a pápák, az ő utódai. Az ünnep a Péter apostolra alapozott egyház egységét fejezi ki.

Damiani Szent Péter O.S.B. (Ravenna, 1007. – Faenza, 1072. február 21/22.) A VII. Gergely nevéhez köthető vallási reformokat szorgalmazó kör tagja, bíboros. 1828-ban XII. Leó pápa emelte az egyháztanítók sorába.

Gyertyás keresztúti ájtatosság a szeredi kápolnánál.

Szűz és vértanú, keresztény szent. Ünnepét február 5-én tartja az egyház.

Olasz katolikus pap, a Szalézi Társaság férfi szerzetesrend megalapítója. Gyakran csak Don Boscóként emlegetik.

Katolikus szent, a római katolikus egyházon belül ő élesztette újjá a diakonissza mozgalmat a hagyományos apáca-rendek mellett.

A bibliai elbeszélések szerint úgy kétezer évvel ezelőtt egy Saul nevű ifjú, „gyűlölettől lihegve” Jeruzsálemből Damaszkuszba tartott, hogy fogságba vesse a kivégzett Jézus követőit. Minden másképpen történt, mint ahogy elképzelte.

Francia püspök, teológus, lelkiségi író és egyházszervező, kiemelkedő szónok, több pápa személyes tanácsadója.

A korai keresztény idők azon szentjei közé tartozik, akik történeti valósága kétségtelen, de életükről és halálukról alig maradt fenn megbízható híradás.

Egyike annak a hét nőnek, akik szerepelnek a szent szüzek sorában a római mise-kánonban. Ő a szüzesség, a kertészek, a leányok, a jegyespárok, a nemi erőszak áldozatainak és a szüzeknek a védőszentje. Ünnepnapja január 21., a mártíromsága évfordulója.

«« «
» »»