Hírek, események

Szent Ágnes (Róma 290-293 – Róma, 305. január 21.) szűz és vértanú, a katolikus egyházak szentje. Egyike annak a hét nőnek, akik szerepelnek a szent szüzek sorában a római mise-kánonban. Ő a szüzesség, a kertészek, a leányok, a jegyespárok, a nemi erőszak áldozatainak és a szüzeknek a védőszentje. Ünnepnapja január 21., a mártíromsága évfordulója.

Esztergomi Boldog Özséb (Esztergom, 1200 körül – Szentkereszt, 1270. január 20.) a pálos rend megalapítója.

Árpád-házi Szent Margit (Klissza, 1242. január 27. – Margit-sziget, 1270. január 18.) IV. Béla magyar király és Laszkarisz Mária bizánci császári hercegnő leánya.

Vízkereszt, epifánia: Urunk megjelenése. Az egyik legősibb keresztény ünnep, amely Jézus Krisztus megjelenésének, kinyilvánulásának momentumait kapcsolja egybe.

Ünnepi miserend Ebergőcön.

Ünnepi miserend a fertőszentmiklósi templomban.

Ünnepi miserend Röjtökmuzsajon.

Jézus születésének története a hittanos gyermekek előadásában 2022.12.24-én 15:00 órakor.

Boldog Brenner János magyar elsőfogadalmas ciszterci szerzetes, rábakethelyi (ma Szentgotthárd része) káplán, az 1956-os forradalmat követő egyházüldözés vértanúja.

Lúcia védőszentje a szembetegségben szenvedőknek és vakoknak (mivel a Lúcia név a lux = fény szóból származik), a bűnbánó utcanőknek, valamint a hegyes szerszámokkal dolgozóknak (földművesek, kézművesek, varrónők, párnakészítők, nyergesek). Ünnepnapja december 13.

A szeplőtelen fogantatás egy katolikus hittétel, amely szerint Szűz Mária már édesanyja, Szent Anna méhében szeplőtelenül, vagyis eredendő bűn nélkül fogant.

Roráte szentmisék a fertőszentmiklósi templomban kedd, csütörtök és péntek reggel 6:00 órakor.

Az ádventi időben szeretettel várjuk a kedves híveket a szombat esti szentmisék után egy csésze tea melletti kötetlen beszélgetésre.

A halottak napja keresztény ünnep az elhunyt, de üdvösséget még el nem nyert, a tisztítótűzben lévő hívekért.

A Mindenszentek ünnepe a római katolikus egyház saját ünnepe.

A magyar katolikus egyház október 8-án főünneppel emlékezik meg...

Őszentsége, Ferenc pápa magyarországi látogatására az alábbi imádsággal készüljünk.

«« «
» »»