Keresztelés

Mit kell tennem, ha

• Szeretném megkereszteltetni a gyermekemet?
  • Szeretnék megkeresztelkedni?
  • Jelentkezés: A keresztelési szándékot a szülők jelenthetik be a Plébánián.
  •  A keresztelés időpontja: előzetes megbeszélés alapján.

Szükséges adatok, iratok:

1. a gyermek születési adatai, a választott védőszent neve
  2. a szülők születési adatai, vallása, pontos lakcíme
  3. házasságkötésük helye, ideje (amennyiben házasok)
  4. keresztelési engedély a lakóhelyük szerinti plébániától (amennyiben nem a plébánia területén laknak)
  5. a keresztszülők neve, vallása, pontos lakcíme, keresztszülői igazolás a lakóhelyük szerinti plébániától.

Keresztszülői tisztség: Keresztszülő kizárólag római illetve görög katolikus vallásúnak keresztelt, megbérmált, vagy egyedülálló és egyedülélő, vagy házas esetében szentségi házasságban élő, egyházfenntartó személy lehet. Más keresztény vallású (ev., ref. stb.) csak keresztelési tanúként anyakönyvezhető.